صرفه جویی ۲۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی بامهندسی ارزش

برگزاری کارگاه مهندسی ارزش ترانسفورماتور ۲۳۰ کیلوولت MVA۱۲۵

در برق منطقه‌ای آذربایجان و صرفه جویی ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی

در راستای سیاست‌های ابلاغی وزارت نیرو و شرکت توانیر مبنی بر برگزاری کارگاه مهندسی ارزش برای پروژه‌های انتقال و فوق توزیع، این اقدام بر روی پروژه «تامین یک دستگاه ترانسفورماتور از طریق خرید و یا تعمیر ترانسفورماتور موجود» انجام گرفت.

دکتر افشین روشن میلانی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان ضمن اعلام این مطلب، گفت: کارگاه مذکور بدون مشاور مهندسی ارزش و با استفاده از پتانسیل کارشناسان خود شرکت ‌طی سه جلسه برگزار و جمع‌بندی شد.

وی افزود: در این جلسات کارگاهی، نهایتاً پیشنهاد «خرید یک دستگاه ترانسفورماتور، برگزاری مزایده برای ترانسفورماتور معیوب و نیز استفاده از متعلقات و روغن آن در سایر پروژه‌ها» مورد تائید قرار گرفت که اجرای این طرح، علاوه‌بر بهبود قابلیت اطمینان عملکرد ترانسفورماتور، بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال صرفه جویی در پی دارد.

مدیر عامل برق آذربایجان با بیان اینکه این امر از نظر بهره‌برداری نیز قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به صحت عملکرد ترانسفورماتور قبلی خواهد داشت، در این راستا از همکاری‌های صمیمانه‌ و همفکری معاونان طرح و توسعه و بهره‌برداری، مدیر دفتر مهندسی طرح‌ها، مجریان پست‌های انتقال و فوق توزیع، مدیر دفتر فنی انتقال و متخصصین شرکت‌های ایران ترانسفو، منا، پارس ساختار و نیز کارشناسان خبره شرکت در برگزاری این کارگاه صمیمانه قدردانی کرد.

دکتر میلانی موارد شاخص در صرفه‌جویی حاصل از برگزاری این کارگاه مهندسی ارزش را به شرح ذیل برشمرد:

ـ مبلغ صرفه جویی ۵/۲۱ میلیارد ریال

ـ بهبود قابلیت اطمینان بارگیری از ترانسفورماتور

ـ کاهش زمان تامین ترانسفورماتور

ـ بهبود طول عمر ترانسفورماتور

ـ تسهیل تامین لوازم یدکی

ـ تسهیل بهره‌برداری ترانسفورماتور.

arm

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رای گیری برخط

محتوای اطلاعاتی ارائه شده توسط سایت برق آذربایجان را چگونه ارزیابی می کنید؟