همایش مدیریت مصرف برق یا حضور صاحبان صنایع

با حضور صاحبان و مدیران انرژی صنایع بزرگ منطقه برگزار شد:

همایش مدیریت پیک بار تابستان در شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان

همایش مدیریت پیک بار تابستان با حضور صاحبان و مدیران انرژی صنایع بزرگ منطقه (استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل) در شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان برگزار شد.

در این همایش که از سوی گروه مدیریت مصرف معاونت برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت و در آستانه فصل تابستان ایام اوج مصرف برق ترتیب یافت، همچنین تنی چند از معاونین و مسئولین برق آذربایجان حضور داشتند.

در ابتدای این همایش آقای حسین قربانپور قائم‌مقام و معاون هماهنگی شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان طی سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت بسیار جدی مدیریت پیک بار در ایام گرم سال، همکاری مشترکین بزرگ صنعتی در مدیریت پیک بار سال گذشته را مطلوب توصیف کرده و ضمن قدردانی از آنان، اظهار امیدواری کرد که در تابستان سال ۹۸ نیز از همکاری‌های مؤثر این مشترکین با اجرای برنامه‌های مختلف مدیریت پیک بار از جمله اجرای طرح کاهش۲۴ ساعته و کاهش ساعت اوج بارو ... بتوانند در این خصوص موفق عمل نمایند.

آقای قربانپور میزان سهمیه اعلام شده توانیر برای مدیریت پیک بار توسط شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان در ایام تابستان سال جاری را حدود ۹۵ مگاوات اعلام کرد و گفت: این در حالی است که مصرف برق منطقه ما نسبت به هفته قبل (۱۵ خرداد) حدود ۵/۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد که جای نگرانی است.

قائم‌مقام شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان اظهار امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی مدون و مشخص و کارسازتر از سنوات قبل، بتوانند بر مشکل ناشی از پیک مصرف برق با کمترین احتمال خاموشی فایق آیند.

در این همایش، مهندس غلامحسین خاندار معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت نیز ضمن تشریح خلاصه وضعیت شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، وضعیت تولید و مصرف انرژی برق در منطقه آذربایجان در شرایط کنونی و افق ۱۴۰۵ اظهار داشت که طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده ظرفیت منصوبه از حدود ۴۰۰۰ مگاوات فعلی به حدود ۶۰۰۰ مگاوات می‌رسد و این در حالی است که حداکثر مصرف برق منطقه نیز از ۳۳۱۶ مگاوات فعلی به ۵۲۲۱ مگاوات افزایش خواهدیافت.

وی تعداد مشترکین بزرگ دیماندی شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان را ۲۲ مشترک اعلام کرد و گفت: امروز در این گردهمایی ۱۴ مشترک از این ۲۲ مشترک که در پیک بار سال ۹۷ همکاری تنگاتنگ و مؤثری با برق منطقه‌ای آذربایجان داشته‌اند، مورد تقدیر و تجلیل قرار می‌گیرند.

مهندس خاندار در ادامه سخنان خود همچنین گفت: در سال ۹۷ با همکاری مشترکین بخش‌های مختلف، حدود ۲۲۵ مگاوات شامل ۵/۵۳ مگاوات از بابت مدیریت مصرف مشترکین مستقیم و ۵/۱۷۱ مگاوات نیز از بابت مشترکین بخش توزیع از پیک بار منطقه آذربایجان کاهش یافت.

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان همچنین با تشریح پیش‌بینی‌های پیک بار سال ۹۸، به برآورد تراز تولید و مصرف انرژی برق در منطقه در سال جاری اشاره کرد.

وی سپس به مقایسه پیک بار همزمان شبکه سراسری کشور در سال‌های ۹۶ و ۹۷ و نیز میزان بار شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و تبریز در روز پیک شبکه سراسری سال ۹۷ (۲۰/۴/۹۷) پرداخت.

در ادامه این همایش، خانم مهندس حریت‌خواه کارشناس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان نیز با ارائه پاورپوینت، به تشریح بررسی‌های انجام شده از وضعیت همکاری صنایع تحت نظارت برق آذربایجان در طرح‌های پاسخگویی بار سال ۱۳۹۷ و پیش‌بینی برای گذر موفق از پیک سال ۹۸ به شرح ذیل پرداخت:

- خلاصه عملکرد اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار در سال ۹۷

- سهمیه پیک‌سایی شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان بر اساس اعلام توانیر در سال ۹۷ و میزان همکاری صنایع منطقه در برنامه‌های پاسخگویی بار

- تشریح طرح‌های پاسخگویی بار سال ۹۸

- وضعیت مشترکین دیماندی شرکت در برنامه کاهش و قطع بار برنامه‌ریزی شده در سال گذشته به ویژه در ساعات اوج بار

- مقایسه طرح همکاری مشترکین کشاورزی در دو سال گذشته

وی در پایان با اعلام اینکه سهمیه پیک شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان (علاوه بر شرکت‌های توزیع برق منطقه) در تابستان سال ۹۸ حدود ۹۵ مگاوات در نظر گرفته شده است، اقدامات لازم جهت دستیابی به سهمیه کاهش پیک بار در بازه زمانی ۲۰ خرداد تا ۱۵ شهریورماه سال جاری را به شرح ذیل بیان داشت:

- برگزاری جلسات متعدد با مشترکین اختصاصی جهت جلب همکاری در پیک بار سال ۹۸

- برگزاری همایش مدیریت پیک بار تابستان ۹۸ با حضور مشترکین شرکت

- عقد تفاهم‌نامه با مشترکین همکار جهت اجرای طرح‌های پاسخگویی بار

پرسش و پاسخ از دیگر برنامه‌های این همایش بود که آقایان مهندسین خاندار معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات، اسدزاده معاون بهره‌برداری، موسوی‌آذر رئیس گروه مدیریت مصرف و پورمستقیمی مدیر دفتر خدمات مشترکین و وصول درآمد شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان به سؤالات مطروحه از سوی صاحبان صنایع پاسخ گفتند.

در پایان این همایش، به ۱۴ مشترک اختصاصی شرکت که در اجرای برنامه‌های مدیریت پیک بار سال ۹۷ همکاری مؤثری با شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان داشته‌اند، توسط مسئولین شرکت لوح تقدیر اعطاء گردید.

گفتنی است شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان در حال حاضر دارای ۲۲ مشترک اختصاصی با دیماند قراردادی ۴۰/۷۰۳ مگاوات و دیماند مصرفی حدود ۳۰۰ مگاوات می‌باشد.

 

IMG 9092

IMG 9092
IMG 9103
IMG 9106-1
IMG 9108
IMG 9109
IMG 9111
IMG 9112
IMG 9113
IMG 9114
IMG 9116
IMG 9118
IMG 9119
IMG 9120
IMG 9122
IMG 9123
IMG 9127

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رای گیری برخط

محتوای اطلاعاتی ارائه شده توسط سایت برق آذربایجان را چگونه ارزیابی می کنید؟