بازدید استاندار آذربایجان‌شرقی از مرکز دیسپاچینگ

بازدید استاندار آذربایجان‌شرقی از مرکز دیسپاچینگ برق شمالغرب و نیروگاه تبریز

دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی به همراهی آقای مهدوی فرماندار شهرستان تبریز از مرکز دیسپاچینگ شمالغرب کشور (برق منطقه‌ای آذربایجان) بازدید به عمل آورد.

در این بازدید که به دعوت دکتر میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان انجام گرفت، استاندار آذربایجان‌شرقی ابتدا از مرکز دیسپاچینگ و مرکز کنترل شبکه برق آذربایجان حضور یافته و در جریان آخرین وضعیت کنترل شبکه برق منطقه قرار گرفت.

در این بازدید مهندس مجید امجدی مدیر امور دیسپاچینگ شمالغرب (برق آذربایجان) گزارش وضعیت شبکه برق آذربایجان، اهم اقدامات انجام یافته برای مدیریت پیک بار منطقه و بخشی از چالش‌ها و تنگناهای موجود را تشریح کرد.

وی همچنین میزان صرفه‌جویی و نیز پیش‌بینی صرفه‌جویی انرژی برق از بابت قرارداد همکاری با بخش‌های صنعت و کشاورزی و... در تابستان سال جاری را تشریح کرد و سپس اهم اقدامات برق آذربایجان در حوزه گذر از پیک بار سال ۹۸ را تبیین نمود.

در ادامه، مهندس مهدی‌زاده رئیس اداره بهره‌برداری دیسپاچینگ شمالغرب (برق آذربایجان) نیز توضیحاتی پیرامون واحدهای متصل به شبکه در اتاق کنترل شبکه برق آذربایجان را ارائه نمود و گفت: از آغاز ایام پیک بار سال جاری که از ۲۰ خرداد شروع شده، بالاترین میزان مصرف برق در منطقه آذربایجان حدود ۳۰۸۰ مگاوات به ثبت رسیده است.

در ادامه دکتر میلانی ضمن بیان آخرین وضعیت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق استان و منطقه، دیاگرام تبادل برون مرزی و فرامنطقه‌ای را تشریح و ضمن تأکید بر اهمیت همکاری مردم و به ویژه مشترکین بخش‌های صنعتی، خانگی، کشاورزی، تجاری و... در مدیریت پیک بار اظهار داشت که تنها در موضوع تغییر ساعات کاری ادارات در سطح استان آذربایجان‌شرقی حدود ۵۰ مگاوات معادل ۳ درصد مصرف برق استان در زمان پیک بار صرفه‌جویی شده است.

دکتر میلانی همچنین تصریح کرد که در سال گذشته از بابت همکاری بخش‌های صنعتی و کشاورزی همکاری کننده در مدیریت پیک بار تابستان ۹۷، در مجموع ۱۷۳ میلیارد ریال از سوی شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان و شرکت‌های توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، استان اردبیل و تبریز پاداش همکاری داده شده است.

دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز پس از استماع گزارش مسئولین حاضر، ضمن قدردانی صمیمانه از دکتر میلانی و کلیه مدیران و کارکنان صنعت برق آذربایجان اظهار داشت: تلاش شما کاملاً متعهدانه، جدی و شبانه‌روزی است و این امر موجب خرسندی و مباهات است که پیشرو در خدمت‌رسانی به مردم هستید.

دکتر پورمحمدی با تأکید بر اینکه تمامی بخش‌های کشاورزی، صنعت، خانواده‌ها و کلیه بخش‌های زیربنایی جامعه وابسته به صنعت برق هستند، اظهار داشت: باید با توجه به اهمیت این موضوع، باید تأسیسات صنعت برق در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع نوسازی و بروزرسانی شوند.

استاندار آذربایجان‌شرقی تأمین انرژی برق در فصل تابستان را یکی از دغدغه‌های مهم دولت قلمداد کرده و گفت: خوشبختانه طبق توضیحات مسئولین امر، به جز زمان‌های پیک مصرف برق که در تابستان رخ می‌دهد در بقیه ایام هیچ مشکل جدی از بابت تولید و تأمین برق وجود ندارد و لذا تغییر ساعات کار ادارات و تغییر الگوی مصرف برق از سوی مردم مهم‌ترین راهکار برای گذر از شرایط پیک مصرف برق است.

دکتر پورمحمدی تدابیر مسئولین برق در گذر موفقیت‌آمیز از پیک مصرف تابستان را مؤثر و خوب توصیف کرده و ابراز امیدواری کرد که مردم بزرگوار کشورمان در همراهی این تدابیر و برنامه‌ها بیش از پیش گام بردارند.

 IMG 9930

IMG 9772
IMG 9839
IMG 9853
IMG 9892
IMG 9894
IMG 9920
IMG 9930

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید