نشست کمیته بهره وری شرکتهای تابع وزارت نیرو

 گزارشی از نشست "جلسه کمیته بهره وری شرکتهای تابع وزارت نیرو (صنعت آب و برق) در استان" 

با تاکید بر فعالیت های مرتبط در صنعت آب و برق استان

اولین جلسه "کمیته بهره وری شرکتهای تابع وزارت نیرو (صنعت آب و برق) در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر فعالیت های مرتبط در شرکت های صنعت آب و برق آذربایجان شرقی با حضور دکتر میلانی مدیر عامل برق آذربایجان، معاونین منابع انسانی این شرکت ها ، دکتر فتح زاده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اعضای کمیته، به میزبانی شرکت برق منطقه ای آذربایجان برگزار شد.

در این نشست که تنی چند از کارشناسان ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز حضور داشتند، ابتدا دکتر بانان معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای آذربایجان و میزبان نشست، ضمن خیر مقدم گویی، در خصوص موضوع جلسه توضیحاتی ارائه داد و سپس پیرامون بهره‌وری و ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه و نیز امکانات در اختیار سازمان‌ها برای افزایش بهره‌وری مطالبی را بیان داشته و در ادامه سخنان خود، تجارب استفاده از ظرفیت‌های سازمان APO در وزارت نیرو را به تفصیل برای حاضرین تشریح کرد.

در ابتدای این نشست همچنین دکتر میلانی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان و رئیس شورای هماهنگی مدیران عامل صنعت آب و برق آذربایجان شرقی طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، به پتانسیل خوب موجود در صنعت آب و برق اشاره کرد و گفت: با توجه به تجارب و موفقیت های وزارت نیرو و شرکت های زیرمجموعه آن در موضوع بهره وری، این تجارب و فعالیت‌ها باید در همه حال کاملاً بر مبنای شیوه ها و روش روز در شرکت ها استقرار و تداوم یافته و مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر میلانی همچنین برگزاری این نشست‌ را شروعی خوب قلمداد کرده و اظهار داشت که با این اقدامات، می‌توان از تجربیات و پتانسیل موجود شرکتهای آب و برق برای سایر شرکت ها و دستگاههای اجرایی استانی استفاده نموده و نتایج ملموسی را نیز اخذ کرد.

در ادامه این جلسه دکتر فتح زاده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز با اشاره به کارهای خوب انجام شده پیرامون موضوع مهم "بهره وری" در مجموعه وزارت نیرو و حتی سمینار های برگزار شده در این ارتباط، به اهمیت جایگاه بهره وری در سازمان ها تاکید کرد و گفت: مسئولان امر، بایستی جهت افزایش بهره وری، در رفتار و فرهنگ سازمانی تغییراتی ایجاد نمایند.

وی همچنین با بیان مثال‌هایی از بهره وری در برخی سازمان های استان، بر موضوع اصلاح فرایندها تاکید کرده و پیرامون پیاده سازی مدل بهره وری با استفاده از تجارب و قابلیت‌های شرکت‌های وزارت نیرو در استان، برای پیشبرد موضوع، مواردی را بیان داشت.

دکتر فتح زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت "مدیریت آینده" و لزوم تدوین سناریوهایی برای آیندگان در موضوع بهره وری، با استفاده از مثال هایی از برخی دستگاه های استان تصریح کرد: متاسفانه ما شاهد هستیم که در برخی مکان ها و شهرها بدون در نظر گرفتن حقوق آیندگان، امکانات و تاسیسات ایجاد شده است که به دلیل عدم نیاز آن منطقه، فاقد بهره وری لازم می باشد این در حالی است که مناطق مستعد دیگری در استان وجود دارند که فاقد این امکانات و تاسیسات هستند. لذ از اهداف این کمیته، این است که بتواند با تعریف راهکارها و گام‌های اجرایی، در جهت افزایش بهره‌وری هرچه بهتر، اقدام و با نگاه متفاوت، نسبت به حل مسائل بهره‌وری عمل کرده و بر این موضوع متمرکز شود. چرا که بهره وری بدون "کارایی و اثربخشی" حاصل نخواهد شد.

دکتر بانان معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه آذربایجان نیز در بخش دوم سخنان خود در این نشست، با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده در سازمان ملی بهره وری کشور، به صورت فهرست وار بر مبنای مدل APO به ظرفیت های استان آذربایجان شرقی در این خصوص اشاره کرده و بر انجام اقدامات مرتبط برای استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در امر بهره وری و افزایش آن در عملکردها تاکید کرد.

معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای آذربایجان همچنین با اشاره به تکالیف قانون، پیرامون موضوع مهم "بهره وری"، وضعیت شرکت‌های وزارت نیرو در مقایسه با سایر سازمان‌ها را خوب توصیف کرد.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که "کمیته بهره وری شرکتهای تابع وزارت نیرو (صنعت آب و برق) در استان" بتواند کارهای موثری در این زمینه بردارد تا شاهد موفقیت هر چه بیشتر و تعالی در سازمان های استان باشیم.

در بخش دوم این نشست، معاونین منابع انسانی شرکتهای آب و برق استان و کارشناسان و مدیران حوزه بهره‌وری حاضر در جلسه نیز با بیان اهمیت موضوع ، بر توجه جدی به امر بهره وری با محوریت منابع انسانی و برگزاری دوره های آموزشی در این زمینه تاکید کردند.

در این جلسه خانم مهندس قاسمی رئیس گروه نوسازی اداری و مدیریت عملکرد و خانم دکتر فرید رئیس گروه آموزش و توانمندسازی کارکنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی نیز با بیان برخی فرایندها، به سهم بهره وری در سازمان ها اشاره نموده و اثربخشی دوره های آموزشی در این مقوله را بسیار کارساز توصیف کردند.

شایان ذکر است در این نشست، آخرین وضعیت ساختار و تشکیلات بهره وری در دستگاه‌های اجرای استان و نیز پیرامون تعیین اهداف و وظایف "کمیته بهره وری شرکتهای تابع وزارت نیرو (صنعت آب و برق) در استان" بحث و تبادل نظر شد. 

 

DSC08791

DSC08762
DSC08767
DSC08769
DSC08788
DSC08791
DSC08793

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رای گیری برخط

محتوای اطلاعاتی ارائه شده توسط سایت برق آذربایجان را چگونه ارزیابی می کنید؟